Rubriigiarhiiv: RETSEPTID – snäkid

Suvikõrvitsakrõpsud

dsc_0020-001 Pilti vaadates võib tekkida küsimus, et mis leiutised need siin siis nüüd on ja kas see peab söök olema 🙂 Need on suvikõrvitsakrõpsud, vägagi söödavad, ausõna!

Nägin internetis suvikõrvitsakrõpsude tegemise õpetust, kus mingi peene riiviga olid kettad lõigatud ja küpsetamisaeg ulatus isegi kahe tunnini. Mulle selline pikk ja peen nikerdamine ei meeldi, tahaks ikka kiiremini köögist minema saada. Ja see mul ka õnnestus – krõpsud said valmis ja aega õieti ei kulunudki.

dsc_0014-001 Korjasin paar päeva tagasi aiast viimased suvikõrvitsad, mis jäid parajasti nii peenikeseks, et tundusid snäkkide meisterdamiseks parajad. Viilutasin suvikõrvitsa kõige tavalisema juustunoaga, väga kiire töö ja kenad õhukesed rattad said sedasi. Segasin kausis suvikõrvitsaketaste hulka Extra Light oliiviõli ja uhasin peale Santa Maria BBQ & Grill Mesquite maitseainet. Light õli kasutan mitte vähemate kilokalorite tõttu, vaid sellepärast, et sellel on neutraalsem maitse, mis ei tungi läbi maitseainete esile.

dsc_0019 Laotasin maitsestatud suvikõrvitsarattad küpsetuspaberiga kaetud ahjupannile ja küpsetasin 180 kraadises pöördõhus umbes 20 minutit, keerasin siis ahju kinni ja jätsin krõpsud ahju kuivama.

Küpsetamisaega peab hoolega passima, et suvikõrvits kõrbema ei läheks. Maitsestamine on, nagu ikka, maitse asi – ma kaneeliga neid just ei segaks, aga erinevad piprad ja maitseainesegud on kindlasti sobilikud.

Ok, tunnistan, et suvikõrvitsast ei jää peale ahjust läbi laskmist just ülemäära söödavat osa järele, aga paar mõnusat õhulist peotäit snäkke saab küll. Mulle väga maitsevad. Ja kui oled diabeetik, siis pane tähele, et nende söömist su veresuhkur ei märkagi 😉

 

Merevetikakrõpsud

DSC_0044

Üks õpingukaaslane andis täna koolis mekkida merevetikakrõpse, mis olid nii mõnusa maitsega, et pidin need kohe poest üles otsima ja omale ka ostma. Pakend tundus tuttav Selveri krõpsuriiulist ja sealt nad leidsingi. Olin neid krõpse mitmel korral takseerinud, et ei tea, mis asjad need küll on, aga ei julgenud osta, sest igasugu kala ja mereandide moodi tundmatute asjadega olen varem alt läinud. Aga need on bingo! Väga head.

DSC_0047

Pakend on 10-grammine ja toiduinfo on antud poole paki kohta. Süsivesikuid saab ühest serveeringust 1,5 g. Mitte et ma poleks siis korraga kaks serveeringut söönud ehk 3 g, eks ole, aga see on ju ka peaaegu mitte midagi.

Kellele maitseb kuivatatud kala, see kindlasti vaimustub ka neist krõpsudest. Diabeetikule vägagi sobilikud õhtul põske pistmiseks, sest veresuhkur ei märka midagi 🙂