Kes ma olen ja mida siin teen?

Mina olen Ülle ja see siin on koht, kus kirjutan toidust ja tervisest. Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis tervisejuhi eriala (toitumisnõustamise suunaga). Mu erihuvi on diabeedipuhune söömine, see leht siin peaks abistama diabeetikuid tervist ja ravi toetava toitumise asjus.

Õige toitumine aitab diabeetikul vältida nii hüper- kui hüpoglükeemiat ning pikemas perspektiivis ka tüsistusi, õigupoolest on igapäevane targalt valitud toit see, mis on iga diabeetiku ravi õnnestumise alus.

Millegipärast arvatakse, et kuna diabeediga inimesi aitan, siis olen ise ka diabeetik, aga ei, minul seda diagnoosi ei ole. Mind on lihtsalt huvitanud, kuidas toiduga on võimalik tervist säästa ja nähes, kuidas teaduspõhised nõuanded mitte kuidagi eestikeelses inforuumis liikuva diabeetikuni ei jõua, alustasin selle lehega siin. Õpingud on mind viinud edasi haridusteadusesse ja selle tõttu ilmub siia blogisse värsket materjali harva, siiski kõige olulisemad põhimõtted on huvilisel võimalik kätte saada.

Ülle Raavel,
tervisejuht, haridusteaduse magister